Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Prostor pro časté dotazy a odpovědi na ně

V této části webu se budeme věnovat častým dotazům a pokusíme se na ně co nejlépe odpovědět a pokusit se vám pomoci. Berte prosím ohled na to, že na rozdíl od lidí placených ze státního rozpočtu (OSPOD, Krajské úřady, ministerstva, soudy...), kteří za odpovědi berou plat i lidí v neziskových organizací placených jinou formou, my za to peníze nebereme a ještě to celé hradíme z vlastních prostředků. Tudíž odpovědi čekejte sice dříve, než od těch placených, ale ne vždy obratem.  

S dotazem nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Náklady na dopravu dítěte po rozvodu

papers 3819540 640

Dobrý den,

prosím o Vaši radu, jak postupovat v případě kdy otec vyzvedává a vrací dítě v místě bydliště matky 1/14 dní. Vzdálenost cesty je 250 km a časově to vychází asi 3,5 hod. To znamená 1000 km měsíčně a 14 hodin strávených cestováním. Matka se nechce podílet na předání dítěte ani v polovině cesty. Soud vyhověl matce, že si otec bude dítě přebírat a vracet v bydlišti matky. Jako důvod uvedl, že jsme nevedli společnou domácnost a že mě jako otci nečiní řízení motorového vozidla problém.

Z mého pohledu je to nespravedlivé, dítě chtěli oba rodiče, tak proč by nyní měl být jeden znevýhodněn, a to na nákladech vynaložených na cestování a na čase, který mohu jinak věnovat dítěti. Přitom matka má povinnost pouze dítě připravit na předání otci a zase dítě vyzvednout. Dožaduji se toho, aby se matka podílela na cestě a předávání dítěte. Ale jak argumentovat?
Mockrát děkuji za Vaši odpověď.

Číst odpověď

Prý nemám nárok nahlédnout do spisu až do vyhlášení rozsudku

papers 3819540 640

Dobrý den, dnes jsem volal na OSPOD s žádostí nahlédnutí do spisu a bylo mi sděleno, že pokud probíhá soudní jednání, tak že nahlížet nesmím, prý až bude vyhlášen rozsudek. Opravdu to tak je? 

Číst odpověď

Mám předávat dítě v době omezení pohybu osob?

boy 2022606 640

Dobry den, měla bych prosbu na odpověď. S ex máme soudem daný styk (ne stridavou peci), bohužel momentálně je státem daný nouzový stav a malá je u mě, jak postupovat? Doma je v pořádku, nabízela jsrm mu že až se zklidní situace, vše si spolu vynahradí. Jen za nynější situace se jí bojím kamkoliv pouštět. Prakticky jsme stále doma. Nerada bych ji zbytečně vystavovala jakémukoliv riziku. Doufám, že vše brzy skončí a budeme pokračovat jako dříve. Poraďte mi prosim. Dekuji, pěkný den.

Číst odpověď

Přišel jsem o příjmy a nebudu mít na výživné

Přišel jsem o příjmy a nebudu mít na výživné

Dobrý den, mám dotaz ohledně výživného. V důsledku virové karantény jsem jako OSVČ přišel o veškeré své příjmy, protože nemohu pracovat a tím mi nebudou přicházet ani žádné peníze. Do toho budu muset platit spoustu účtů (hypotéku, energie, pojištění…). Co mám dělat?

Číst odpověď

Je mlácení dětí v ČR dovolené?

child 594519 1920 1

Teď se hodně mluví o utýraném chlapečkovi, kterého mlátil asi otčím a matka proti tomu nic neudělala. Nezasáhl ani nikdo jiný, např. sousedé, doktor atd. Zdravý rozum říká, že přeci mlácení dítěte musí být trestné. Co o tom říkají naše zákony.

Číst odpověď

Je jeden rodič povinen sdělit druhému rodiči, že se chystá vycestovat do zahraničí s dítětem

girl 1077334 640

Je jeden rodič povinen sdělit druhému rodiči, že se chystá vycestovat do zahraničí s dítětem, když oba rodiče spolu nežijí?

Číst odpověď

Je matka povinna sdělit na co jde výživné?

Dobrý den, je matka povinna sdělit na co jde výživné?

Číst odpověď

Délka soudních sporů

prutahy v justici

Dobrý den,

mohu se zeptat, jak dlouho trvají soudní spory o děti nebo výživné?

Číst odpověď

Právo na poskytování informací o zdravotním stavu dítěte

question mark 2492009 1920 200

Dobrý den,
mám dítě a s manželkou jsem rozveden. Manželka má dítě ve své výlučné péči a já mám soudem povolen jen styk dva dny na čtrnáct dní. Matka dítěte mi i přes opakované výzvy odmítá sdělit, jaké lékaře moje dítě navštěvuje a jaké lékařské úkony moje dítě podstoupilo v poslední době. Dítě je ještě poměrně malé a nechci ho zatěžovat výslechy. Předem děkuji za odpověď.

Číst odpověď

Smím u jednání soudu číst z připraveného listu?

Prosím vás dotaz: smím na ústním jednání své odpovědi, výroky číst z připraveného listu? Děkuji

Číst odpověď

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.