Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Odborné články

Téměř 58 procent českých rodičů používá či použilo fyzický trest

Téměř 58 procent rodičů v Česku použilo fyzický trest vůči svému dítěti, více než třetina pak fyzický trest používá jako běžnou součást výchovy. Děti trestají fyzicky více lidé, kteří sami v dětství „dostávali“. Častěji k fyzickým trestům sahají také mladší rodiče a rodiče více dětí. Zákaz fyzických trestů na dětech by uzákonila čtvrtina matek a otců. Ukázal to výzkum, do něhož se koncem loňského roku zapojilo 1013 rodičů s potomky do 18 let.

Číst dál...

Je zákaz tělesných trestů až tak nesmyslným nápadem?

Myšlenka zakázat rodičům používat jakékoliv tělesné tresty ve výchově svých dětí, se již delší dobu objevuje v českém povědomí. Nelze říct, že by šlo o světový precedens, dosud to totiž bylo uděláno, ať už výslovně či implicitně, zákony 60 států. Tři ze čtyř našich přímých sousedů, Německo, Rakousko a Polsko patři mezi ně a Slovensko takovou úpravu zvažuje.

Číst dál...

Důsledkem domácího násilí zemřel tříletý chlapec

Na chlapci byli zcela zjevné známky násilí. Přesto systém ochrany práv dětí jako tradičně zůstal nečinný až do smrti dítěte.  

Číst dál...

Muž za pedofilii 9 let vězení, žena za kuplířství podmínka na 3 roky

Pražský městský soud poslal na devět let do vězení čtyřicetiletého učitele tance Petra Dostála za pohlavní zneužívání holčiček z mateřských škol. Matka dívky čelila obžalobě z obchodování s lidmi, jelikož svou dceru Petru Dostálovi dávala i na noc, přesto, že dobře věděla o jeho pedofily, za což matce hrozilo osm až patnáct let vězení, státní zástupkyně navrhla osm let. Soud jí udělil jen symbolický trest tříleté podmínky. Další z mnoha důkazů nerovného přístupu soudů.

Číst dál...

ESLP: Případ zbité Karolínky je obraz fatálního selhání soudce, státního zástupce a advokáta

Skutečně otřesný dobře zdokumentovaný případ dokládající jak moc státu „záleží“ na ochraně života a zdraví dětí. Jako vždy je na první místě ochrana ututlání fatálních chyb úředníků, na druhém místě ochrana útočníka a až na posledním místě je ochrana práv dětí. Smutné je, že totéž platí i u Evropského soudu pro lidská práva.

Číst dál...

Dostaňte mě pryč z mojí rodiny, prosí děti sociálku

Další článek přiznávající, že OSPODy ani soudy velice často neplní roli, kterou jim zákony ukládají. Děti se na OSPODy ve své naivitě obracejí a doufají v pomoc. Myslí si, že tu OSPODy a soudy jsou pro jejich ochranu, což je obrovský omyl, jak vyplývá z článku. Pozitivní na tom je to, že si ty děti nakonec často ochranu vynutí i přes většinou negativní postoj našich drahých úředníků.

Číst dál...

Další týrané děti, které se nesměly obrátit na sociálku

Bohužel s takovými případy, kdy úřady odmítají jakkoli zakročit proti matce, která poškozuje práva dětí nebo dokonce děti týrá fyzicky i psychicky, se setkáváme velice často. Jedná se o statisíce případů, avšak na veřejnost se dostává jen pověstná špička ledovce v případech, kdy se dětem podaří věc dostat do médií, což je vzácné. I tak je medializovaných případů rozhodně není málo. Setkáváme se s nimi jak v Česku, tak i na Slovensku.

Číst dál...

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.