Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Muž za pedofilii 9 let vězení, žena za kuplířství podmínka na 3 roky

Pražský městský soud poslal na devět let do vězení čtyřicetiletého učitele tance Petra Dostála za pohlavní zneužívání holčiček z mateřských škol. Matka dívky čelila obžalobě z obchodování s lidmi, jelikož svou dceru Petru Dostálovi dávala i na noc i přesto, že dobře věděla o jeho pedofily, za což matce hrozilo podle trestního zákona osm až patnáct let vězení. Státní zástupkyně navrhla osm let. Soud jí udělil jen symbolický trest tříleté podmínky, tudíž ve vězení nestráví ani jediný den.

Zda se skutek stal, či nikoli, nelze z takto kusé informace zjistit. Každopádně soud dospěl k závěru, že se skutek stal a byl velice nebezpečný pro společnost, z toho vycházejme. Na trestném činu se podle soudu nepodílel pedofil sám, ale aktivně mu pomáhala i matka dívky. Podle trestního zákona nesou za trestný čin trestní odpovědnost všichni, kteří se na něm podílejí. Někteří mohou nést trestní odpovědnost větší, jiní mohou nést menší, záleží na podílu a společenské nebezpečnosti jejich jednání. Ten, kdo trestný čin přímo vykonává, nese logicky vysokou míru odpovědnosti. Podle trestního zákona ale stejně vysokou míru odpovědnosti nese i ten, kdo byl povinen takovému jednání zabránit, nezabránil mu, a dokonce úmyslně trestný čin podporoval svým jednáním. Asi každý logicky a intuitivně chápe, že trestný čin prováděný policistou, státním zástupcem, soudcem či matkou dítěte, je o to více opovrženíhodný, protože od lidí v těchto společenských pozicích společnost očekává ochranu práv a zájmů jednotlivců, má k nim důvěru a páchání či podpora trestné činnosti více otřásá základy společnosti, než např. od někoho, kdo se svým přístupem nijak netají.

Pokud by ČR byla právní stát, což není viz. článek zde, tak by se nemohla stát situace ze zákona tak absurdní. Žel bohu na našem neprávním chaosu je to zcela běžné. Soudci nerozhodují podle zákonů (k jejich obraně nutno podotknout, že se v zákonech je těžko orientují), ale vycházejí ze společenské objednávky. Společnost žádá genderovou diskriminaci a soudci tuto objednávku často plní. Odsoudit matku je společensky nepřijatelné, tudíž dělají, že zákony neznají.      

Celý článek zde.

 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.